pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

Finaliści Huawei Startup Challenge 3

Zapoznaj się z opisami najlepszej dziesiątki start-upów wyłonionych w konkursie!

Poznaj TOP 10 startupów medycznych

Finaliści zawalczą o atrakcyjne nagrody, których łączna wartość to 200 tysięcy złotych

Accelmed

Opatrunek biodegradowalny do rekonstrukcji rogówki z wykorzystaniem komórek rąbka rogówki przygotowywanego w ramach przeszczepu autologicznego. Został przygotowany odpowiedni skład materiałowy oraz technologie rusztowania, jak również izolacji, namnażania oraz zasiedlania tego rusztowania komórkami pobieranymi od pacjenta. Obecnie projekt jest na etapie badań przedklinicznych (badania w modelu komórkowym i modelu dużych zwierząt), które zakończą się w połowie 2023 r. Uzyskiwane dotychczas wyniki pozwalają na rozpoczęcie procedury rejestracyjnej w EMA i przygotowanie się w 2024 do rozpoczęcia badania klinicznego lub badania z udziałem pacjentów w oparciu o tak zwany „wyjątek szpitalny”. Dla projektu zostało wykonane badanie czystości patentowej i dokonane zgłoszenie patentowe.

Cancer Center AI

Cancer Center umożliwia szybszą, bardziej wydajną i dokładniejszą diagnozę raka umożliwiając współpracę ekspertów z wielu dziedzin bez ograniczeń związanych z miejscem pobytu lub czasem pracy. Moduły zawarte w platformie internetowej umożliwiają diagnozowanie pacjentów bez konieczności przesyłania tradycyjnych szklanych lub niezabezpieczonych cyfrowych próbek materiałów biologicznych. Rozwiązania algorytmiczne, udostępniane poprzez API, jak i na platformach internetowych, analizują medyczne obrazy zarówno w patologii jak i w radiologii. Platformy zapewniają szybszy i lepszy dostęp do drugiej i trzeciej opinii diagnostycznej wydawanej przez lekarzy. Pomaga to pacjentom i lekarzom zmniejszyć niepokój spowodowany brakiem wiedzy/pewności, z jakim przypadkiem mają do czynienia.

Clebre

System diagnostyczny zaburzeń oddychania w czasie snu Clebre. Za pomocą czujnika przyklejonego na szyję zbiera dane o tym jak oddycha pacjent oraz jak zachowuje się, gdy śpi. Takie obserwacje rozciągnięte na wiele nocy pozwalają zbudować pełny, obiektywny obraz kondycji oraz monitorować jej zmiany. Clebre to niedrogi, precyzyjny sensor do badania oddychania w domu, umożliwiając każdemu diagnostykę oraz leczenie w postaci indywidualnego programu leczenia, które jest możliwe dzięki sensorowi.

Hemolens Diagnostics

Oprogramowanie będące wyrobem medycznym do nieinwazyjnej diagnostyki choroby wieńcowej. Pozwala ono na obliczenie indywidualnie dla każdego pacjenta wartości wskaźnika FFR-CT (cząstkowa rezerwa przepływu) w głównych naczyniach wieńcowych; wskaźnika, który pozwala na zidentyfikowanie istotnych zwężeń, ocenę prawidłowości przepływu krwi, a co za tym idzie – ocenę prawidłowości ukrwienia mięśnia sercowego. Postawienie personalizowanej diagnozy z użyciem oprogramowania możliwe będzie dzięki stworzeniu wirtualnego bliźniaka serca pacjenta i zastosowaniu obliczeniowej mechaniki płynów. Będzie pomagać w określeniu, czy dany pacjent cierpi na chorobę wieńcową przed poddaniem się inwazyjnym, kosztownym, obarczonym ryzykiem i czasami testom. Diagnostyka FFR-CT wiąże się z bardzo niskim ryzykiem dla pacjenta i będzie pomagać w dobraniu odpowiedniej strategii leczenia.

Mameno

MAMENO to aplikacja webowo dla kobiet rozpoczynających transformację menopauzalną lub będących w jej trakcie - inaczej: e-doula menopauzy. W aplikacji znajduje się baza wiedzy z artykułami na temat różnych aspektów menopauzy: zdrowotnych, estetycznych, psychicznych, społecznych; e-dzienniczek do odnotowywania codziennych objawów; baza specjalistów; forum użytkowniczek; chat bot pomagający ustalić etap transformacji menopauzalnej. W przygotowaniu jest MAMENO Store z suplementami, kursami, e-bookami. Plan rozwoju aplikacji przewiduje wykorzystanie AI do tworzenia szytych na miarę programów wsparcia, w zależności od potrzeb użytkowniczek: psychologicznych (wellbeing, zarządzanie stresem), dietetycznych, treningowych. Chcemy również ułatwiać użytkowniczkom kontakt ze specjalistami poprzez konsultacje online.

MIM Solutions

Pomysłodawcy wraz z zespołem lekarzy i położnych stworzyli aplikację o nazwie FOLLISCAN opartą o inteligentne algorytmy diagnostyczne i rozpoznawania obrazu mającą za zadanie wesprzeć lekarza w badaniu ultrasonograficznym rezerwy jajnikowej kobiety. Dzięki poprawie dokładności diagnostycznej badania, aplikacja umożliwia lekarzom i pacjentom osiągnięcie lepszych wyników w walce z niepłodnością. Oprócz FOLLISCAN, zespół MIM Solutions drugą aplikację EMBRYOAID, która wspiera embriologa w wyborze najlepiej rokującego zarodka do podania do transferu dla kobiety podczas procedury IVF.

OASIS Diagnostics

ONIRY to chroniony patentem wyrób medyczny, przeznaczony do diagnostyki urazów okołoporodowych.  Opisywane urządzenie, wspomagane metodami sztucznej inteligencji (uczenia maszynowego), przeznaczone jest dla lekarzy/położnych do szybkiego i precyzyjnego wykrywania urazów okołoporodowych u kobiet rodzących siłami natury. Dodatkowo opracowana aplikacja (ONIRY App) pozwoli odbiorcom końcowym na gromadzenie danych w celach terapeutycznych i naukowych oraz umożliwi dalszy rozwój narzędzi sztucznej inteligencji zarówno, jeżeli chodzi o dokładność interpretacji wyników badań, jak i automatyczny opis uzyskanych rezultatów.

PioLigOn

VPDesigner42™ to algorytm komputerowy do szybkiego projektowania nienaturalnych peptydów. Obecnie na rynku nie ma wydajnych metod obliczeniowych (in silico) służących do odkrywania leków peptydowych, więc wciąż istnieje luka między lekami małocząsteczkowymi (zbyt słabe) a lekami biologicznymi (zbyt duże). VPDesigner42™ wypełnia lukę, będąc podejściem obliczeniowym do projektowania leków, zdolnym do przeszukiwania bilionów nienaturalnych peptydów i dostarczania pierwszych trafień w krótkim czasie. Podejście pozwala na eksplorację ogromnej przestrzeni chemicznej, czego efektem są cząsteczki zawierające znacznie szerszy zakres nienaturalnych aminokwasów.

RSQ Technologies

RSQ HOLO umożliwia wchodzenie w interakcję z danymi w sali operacyjnej, poprzez gesty dłoni wykonywane w powietrzu zamiast dotykania klawiatury i myszy. Dane medyczne są przedstawiane w postaci hologramów. Chirurdzy podczas przeprowadzania operacji mogą przeglądać wszystkie dane medyczne pacjenta i widzieć trójwymiarowe obrazy jego anatomii utworzone na podstawie tomografii komputerowej. Hologramy umożliwiają lekarzom przeprowadzenie operacji minimalizując inwazję w ciało pacjenta poprzez umożliwienie operującym podgląd części ciała pacjenta, które nie są widoczne w warunkach rzeczywistych. System korzysta z okularów rzeczywistości rozszerzonej - gogle mapują przestrzeń wokół użytkownika i na tej podstawie określają jego pozycje w przestrzeni, oraz pozycje i ułożenie jego dłoni.

Uhura Bionics

Uhura Bionics oferuje protezę sztucznej, elektronicznej krtani dla osób pozbawionych strun głosowych. Projekt w postaci opaski na szyję połączonej ze wzmacniaczem odpowiada na potrzebę głośnej komunikacji z wykorzystaniem urządzeń brzmiących w sposób naturalny. Za pomocą uczenia maszynowego możliwe jest wygenerowanie nowego głosu z charakterystyką drgań użytkownika. W wyniku analizy rynku i doraźnych potrzeb użytkowników, pomysłodawca planuje dystrybucję estetycznych wzmacniaczy i mikrofonów dla osób z problemami z głosem, z możliwością konwersji mowy. Duży nacisk jest położony na estetykę rozwiązań w ramach wniosków uzyskanych z badań etnograficznych.

Życzymy udanego wydarzenia!

Warszawa, Hotel Verte – 29 marca 2023 roku